Lépésről lépésre fejlődünk

A Városgazda Utánpótlás Akadémia vízilabdásai egy nyertnek tűnő mérkőzést vesztettek el a hétvégén. Igazából semmi gond nincsen ezzel, hiszen tanuló fázisban van az éppen egy éves csapatunk. A lényeg, hogy már lőjük a gólokat, van, hogy vezetünk és van, hogy győzünk is. Lépésről lépésre fejlődünk.

„A hétvégén a Sportliget ellen játszottunk. Azt gondolom a játék jól működött, úgy mentünk egyről a kettőre, ahogy kértem. A meccs utolsó 4 percében is 9-6-ra vittük a mérkőzést, ahol végül a meccs rutin/tapasztalat hiánya miatt nem bírta a nyomást a csapat. Lehet bármire fogni a mérkőzés kimenetelét, gondolok itt a bíróra, játékosra, rám vagy bármire, azt gondolom, hogy közösen vezettük végig a mérkőzést és közösen is buktunk el 10-9re. Nekem van erre a két évre mindig egy monológom, amit így is gondolok, miszerint: Az első év a vízilabdával való ismerkedés volt, a második a tisztes helytállás, a harmadiknál már szeretném, ha eredményességről is szólna. Ha tavaly megkérdezem, hogy idén lesz-e lehetőségünk győzni, szerintem mindenki csóválta volna a fejét, viszont itt volt már 3 mérkőzés, ami egy kis szerencsével vagy akár egy-két kapufáról bepattanó lövéssel már a miénk, és 4. helyen megyünk tovább. Ezekért a pillanatokért csináljuk és dolgozunk, hogy libabőrösek legyünk és igen is a csapat biztatásával előre jussunk. Nagyon örülök, hogy körülbelül nettó egy év vízilabdával oda jutottunk, hogy ilyen élményekkel gazdagodhatunk. Ne felejtsük tavaly novemberben még körülbelül úszni tanultunk. Van még hátra az őszi fordulóból, dolgozzunk keményen azért, hogy tavasszal már az a fránya labda beessen a kapuba és győztesen kerüljünk ki. Hajrá VUA!” – Barak Richárd szakosztályvezető