Sikeres volt a megmérettetés

A Városgazda Utánpótlás Akadémia úszó szakosztálya két versenyen is részt vett a hétvégén. A szombati napom a nagyobbak képviseltették magukat a Budapest Kupán, míg vasárnap a legfiatalabbaké volt az utánpótlás bajnokságban. A versenyek helyszíne a Tüskecsarnok uszodája volt, ahol telt ház előtt versenyezhettek úszóink.

Képernyőfotó 2019-03-04 - 20.02.44

Képernyőfotó 2019-03-04 - 20.07.19

Sajnos a betegségek megcsipkézték indulóink létszámát, de így is a 40 csapatból a 16. helyen végzett a Városgazda Utánpótlás Akadémia. Ez azt jelenti, hogy a fejlődés nem csak egyéni, hanem szakosztályi szinten is jelentős, hiszen az elmúlt években a 18. hely volt a legjobb teljesítménye szakosztályunknak. Úszóink közül a friss igazolásunk Járomi Benjamin aranyérmet szerzett 400m gyorson, míg 50 m mellen és 200 m vegyesen az ezüstérmet vehette át a dobogón.

Képernyőfotó 2019-03-04 - 20.03.31

Képernyőfotó 2019-03-04 - 20.03.03 Képernyőfotó 2019-03-04 - 20.04.06

A vasárnapi napon legifjabb sportolóink csobbantak a medencébe a három fordulós verseny első fordulójában.

53165101_2267819913430630_1822697482342105088_n

„A betegségek ellenére elég szép számú csapattal tudtunk indulni mindkét versenynapon. Járomi Benjámin egy arannyal és két ezüsttel a csapat legeredményesebb versenyzője volt a hétvégén. A többiek úszás teljesítményével elégedett vagyok, bár jelentős tartalék rejtőzik még sportolóinkban. Egy remek hétvégén vagyunk túl, ahol szakosztályunk ismét bizonyította, hogy a képzésünk megfelelő ütemben zajlik és az elvárt eredmények is érkeznek. Vasárnap a picikkel vettünk részt az utánpótlás versenyen, ahol a legfontosabb az volt a számunkra, hogy a fiatal sportolóink megszokják a versenyközeget és fel tudják venni a ritmust a többi klub versenyzőjével.” – Pasku Balázs edző